حساب کاربری | عضویت
امروز: ۱۳۹۶ جمعه ۸ ارديبهشت


عنوان جديد
زرین بستر
رطوبت بستر یکی از مهم ترین مشکلات واحدهای مرغداری می باشد که مشکلاتی نظیر ناراحتیهای تنفسی، افزایش سوختگی کف پا، بیماریهای انگلی و ... را در پی دارد. برای حل این مشکل شرکت زرین خاک قاین اقدام به تولید محصولی به نام زرین بستر نموده که اثرات آن طی تحقیقات مختلف علمی مورد بررسی قرار گرفته است. زرین بستر نوعی افزودنی بستر است که به تنهایی و یا بصورت مخلوط با سایر مواد نظیر پوشال، تراشه چوب و... قابل استفاده می باشد.
چرا زرین بستر؟؟
با استناد به طرح پژوهشی در دانشگاه گیلان:
1- 8% کاهش رطوبت بستر
2- افزایش شاخص کارایی اروپایی درتراکم کم از 350 به 372 و در تراکم زیاد از 302 به 330
3- افزایش مصرف خوراک در کل دوره از 4828 به 5115 گرم در تراکم کم و از 4635 به 4842 گرم در تراکم زیاد
4- بدون تاثیر منفی بر ضریب تبدیل
5- کاهش شمار باکتریهای ایکلای بستر
6- کاهش اسکور جراحت کف پا از 1.10 به 0.21
7- کاهش اسکور جراحت مفصل خرگوشی از 1.35 به 0.15
 
مقدار مصرف:
مقدار مصرف زرین بستر بستگی به منطقه، آب و هوا، فصل و تراکم پرورش دارد. در تراکم های پایین و آب و هوای خشک 1 تا 1.5 کیلوگرم در متر مربع در اول دوره کافی و به ندرت نیاز به تکرار می باشد. در آب و هوای مرطوب، تراکم بالا و آب و هوای سرد بهتر است مقدار 2 تا 4 کیلوگرم در هر مترمربع استفاده شده و بسته به شرایط ممکن است نیاز به 1 تا 2 بار تکرار داشته باشد. بهترین زمان ها برای استفاده از زرین بستر و یا تکرار مصرف آن روزهای 1، 21 و 35 دوره پرورش می باشد.

 

آخرین اخبار
  حضور گروه ویوان در نمایشگاه بین المللی استان اصفهان
گروه ویوان در پانزدهمین نمایشگاه تخصصی دام، طیور و آبزیان اصفهان میزبان فعالان صنعت دامپروری و مرغداری از سراسر کشور بود.

  کسب عنوان کارآفرین برتر از سوی وزارت کار
آقای مهندس میرزاده، مدیرعامل گروه ویوان به عنوان کارآفرین برتر از سوی وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی انتخاب شدند.

  برگزاری سمینار آموزشی در استان اصفهان
گروه ویوان، سمینار آموزشی با حضور فعالان صنعت دام و طیور استان اصفهان برگزار نمود. در این گردهمایی جناب آقای پروفسور قربانی استاد دانشگاه صنعتی اصفهان و جناب آقای دکتر شاهی، قایم مقام خانه تعاونگران استان خراسان رضوی سخنرانی نمودند.

مقالات
  اهمیت استفاده از زرین بایندر در تغذیه طیور
زرین‌بایندر به عنوان اولین توکسین بایندر و پلت بایندر معدنی در ایران، و دارای پشتوانه ی علمی گسترده تا کنون در چندین پایان نامه و طرح تحقیقاتی از لحاظ خاصیت توکسین بایندری مورد ارزیابی قرار گرفته و نسبت به جذب آفلاتوکسین ها بسیار اختصاصی عمل می کند، به طوری که تا کنون هیچ یک از موادی نظیر زغال اکتیو، دیواره ی مخمر، ترکیبات گیاهی و .... نتوانسته اند در جذب آفلاتوکسین ها با آن رقابت کنند.

  اهمیت استفاده از زرین بایندر در طرح های پرواربندی
امروزه بخش قابل توجهی از نیاز کشور به گوشت قرمز از طرح‌های پرواربندی فشرده تأمین می‌شود. یکی از مواد متراکم در تغذیه‌ی دام‌های پرواری منابع پروتئینی می‌باشد که استفاده‌ی بهینه از پروتئین خام و مخصوصاً NPN (نیتروژن غیر پروتئینی) می‌تواند هم از نظر اقتصادی و هم از نظر عملکرد دام حائز اهمیّت باشد.

  آلاینده ها و سموم موجود در خوراک حیوانات (بخش دوم)
خوراک حیوانات و علوفه های مورد استفاده در سراسر جهان، محتوی رنج وسیعی از مواد آلاینده و مواد سمی هستند که این مواد می توانند منشأ طبیعی داشته و یا حاصل فعالیت های بشری باشند.

  آلاینده ها و سموم موجود در خوراک حیوانات (بخش اول)
خوراک حیوانات و علوفه های مورد استفاده در سراسر جهان، محتوی رنج وسیعی از مواد آلاینده و مواد سمی هستند که این مواد می توانند منشأ طبیعی داشته و یا حاصل فعالیت های بشری باشند.

  فواید کاربرد بنتونیت فرآوری شده ی حرارتی ((زرین بایندر)) در تغذیه آبزیان
با توجه به آنچه در رابطه با استفاده از بنتونیت در جیره ی آبزیان به ویژه قزل آلا گذشت، کاربرد این ماده در جیره ها هم از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است و هم از لحاظ کمک به سلامت عمومی جامعه و تأمین غذای سالم، اما در انتخاب بنتونیت مورد استفاده حتماً باید به نکاتی چند توجه نمود تا نتیجه ی مطلوب حاصل گردد.

  دریافت مقاله مربوط به تاثیر زرین بایندر بر عملکرد جوجه های گوشتی-زبان انگلیسی
دریافت مقاله مربوط به تاثیر زرین بایندر بر عملکرد جوجه های گوشتی-زبان انگلیسی

  پرورش اسب
نکات مهم در نگهداری و پرورش اسب ها

  آلومینوسیلیکات ها
آلومینوسیلیکات ها و بنتونیت

  مواد ضد تغذیه ای و مایکوتوکسین ها
مواد ضد تغذیه ای موجود در مواد خوراکی و مایکوتوکسین ها(سموم قارچی)

  اثرات تغذیه ای سموم ارگانوفسفره (فوزالون و دیازینون) در دام
تأثیر آفت‌کشهای ارگانوفسفره در مواد خوراکی، بر اکوسیستم شکمبه، عملکرد و متابولیت‌های خونی نشخوارکنندگان و میزان انتقال آن در فرآورده‌های دامی با و یا بدون زریّن‌بایندر(بنتونیت سدیمی با فرآوری خاص حرارتی)

لینک ها

 
گستره ی کاربرد محصولات
           
 
خوراک دام
  خوراک طیور   خوراک آبزیان   تولید کود کشاورزی   ایزوگام   حفاری   ارت


صفحه اصلی   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   اخبـــار   |   گالری تصاویر

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت زرین خاک قاین می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال