حساب کاربری | عضویت
امروز: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲ اسفند


تازه ها:

سوالات متداول
بنتونیت چیست؟

بنتونیت یک نام عمومی برای گروهی از مواد معدنی است که در آن ها کانی غالب مونت موریلونیت می باشد. درواقع به خاک هایی که درصد مونت موریلونیت آنها بالاتر از 70 درصد باشد، بنتوینت می گویند. بنتونیت ها جزء آلومینوسیلیکات ها و از گروه فیلوسیلیکات ها بوده و دارای ساختمان دولایه می باشند. ضخامت این لایه ها یک نانومتر و قطر آنها 500 نانومتر است. به خاطر بار منفی که این لایه ها دارند، می توانند برخی کاتیون ها را که قابلیت ورود به فضای بین لایه های بنتونیت را دارند، جذب کنند. همچنین این ویژگی سبب قدرت جذب آب و تورم بالای بنتونیت در اثر جذب آب می شود. بنتونیت ها به خاطر ساختمان لایه ای و متخلخل خود جزء سوپر جاذب ها بوده و خاصیت روان کنندگی و ژله ای شدن را دارند.2

فرق بنتونیت با زئولیت در چیست؟

بنتونیت و زئولیت هر دو آلومینوسیلیکات هستند. ولی بنتونیت جزء فیلوسیلیکات ها بوده و به خاطر ساختمان ورقه ورقه ی خود در اثر میکرونیزه شدن و پودر شدن، سطح ویژه ی آن افزایش یافته و قدرت جذب آن بیشتر می شود. بنتونیت ها به خاطر ساختمان ورقه ای و جذب سطحی بالا دارای قدرت جذب فوق العاده ای برای سموم هستند. زئولیت ها فرمول شیمیایی بسته ی مشابه بنتونیت دارند ولی از لحاظ ساختمان مولکولی با بنتونیت فرق دارند و جزء تکتوسیلیکات ها هستند. ساختمان داربستی این مواد سبب ایجاد خلل و فرج فراوان در ساختمان آنها شده که قابلیت به دام انداختن برخی ذرات را دارند و در اثر پودر شدن این ساختمان درهم می شکند و بی خاصیت می شود. همچنین زئولیت ها زبر و خشن هستند، درحالی که بنتونیت ها حالت چرب و نرم دارند. زئولیت ها اصلاً خاصیت جذب آب و تورم ندارند و بیشتر به درد تصفیه ی آب می خورند. درحالی که بنتونیت خاصیت جذب آب و تورم دارد و حالت چسبنده و ژله ای ایجاد می کنند.

   

 

آخرین اخبار
  برگزارس همایش فعالان صنعت دام و طیورشمال کشور در بابلسر
گروه ویوان سمینار ویژه فعالان صنعت دام وطیور شمال کشور در بابلسر برگزار نمود. در این گردهمایی جناب آقای دکتر حسینی عضو هیات علمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و جناب آقای دکتر مختاری عضو هیات علمی دانشگاه و رایزن همکاریهای علمی و آموزشی به ایراد سخنرانی پرداختند.

  مصاحبه مدیرعامل گروه ویوان با رادیو اقتصاد
مهندس احسان میرزاده ساعت 9 صبح روز جمعه 17شهریور 1396 با رادیو اقتصاد گفتگو خواهند نمود.

  حضور گروه ویوان در نمایشگاه بین المللی استان اصفهان
گروه ویوان در پانزدهمین نمایشگاه تخصصی دام، طیور و آبزیان اصفهان میزبان فعالان صنعت دامپروری و مرغداری از سراسر کشور بود.

مقالات
  اهمیت استفاده از زرین بایندر در تغذیه طیور
زرین‌بایندر به عنوان اولین توکسین بایندر و پلت بایندر معدنی در ایران، و دارای پشتوانه ی علمی گسترده تا کنون در چندین پایان نامه و طرح تحقیقاتی از لحاظ خاصیت توکسین بایندری مورد ارزیابی قرار گرفته و نسبت به جذب آفلاتوکسین ها بسیار اختصاصی عمل می کند، به طوری که تا کنون هیچ یک از موادی نظیر زغال اکتیو، دیواره ی مخمر، ترکیبات گیاهی و .... نتوانسته اند در جذب آفلاتوکسین ها با آن رقابت کنند.

  اهمیت استفاده از زرین بایندر در طرح های پرواربندی
امروزه بخش قابل توجهی از نیاز کشور به گوشت قرمز از طرح‌های پرواربندی فشرده تأمین می‌شود. یکی از مواد متراکم در تغذیه‌ی دام‌های پرواری منابع پروتئینی می‌باشد که استفاده‌ی بهینه از پروتئین خام و مخصوصاً NPN (نیتروژن غیر پروتئینی) می‌تواند هم از نظر اقتصادی و هم از نظر عملکرد دام حائز اهمیّت باشد.

  آلاینده ها و سموم موجود در خوراک حیوانات (بخش دوم)
خوراک حیوانات و علوفه های مورد استفاده در سراسر جهان، محتوی رنج وسیعی از مواد آلاینده و مواد سمی هستند که این مواد می توانند منشأ طبیعی داشته و یا حاصل فعالیت های بشری باشند.

  آلاینده ها و سموم موجود در خوراک حیوانات (بخش اول)
خوراک حیوانات و علوفه های مورد استفاده در سراسر جهان، محتوی رنج وسیعی از مواد آلاینده و مواد سمی هستند که این مواد می توانند منشأ طبیعی داشته و یا حاصل فعالیت های بشری باشند.

  فواید کاربرد بنتونیت فرآوری شده ی حرارتی ((زرین بایندر)) در تغذیه آبزیان
با توجه به آنچه در رابطه با استفاده از بنتونیت در جیره ی آبزیان به ویژه قزل آلا گذشت، کاربرد این ماده در جیره ها هم از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است و هم از لحاظ کمک به سلامت عمومی جامعه و تأمین غذای سالم، اما در انتخاب بنتونیت مورد استفاده حتماً باید به نکاتی چند توجه نمود تا نتیجه ی مطلوب حاصل گردد.

  دریافت مقاله مربوط به تاثیر زرین بایندر بر عملکرد جوجه های گوشتی-زبان انگلیسی
دریافت مقاله مربوط به تاثیر زرین بایندر بر عملکرد جوجه های گوشتی-زبان انگلیسی

  پرورش اسب
نکات مهم در نگهداری و پرورش اسب ها

  آلومینوسیلیکات ها
آلومینوسیلیکات ها و بنتونیت

  مواد ضد تغذیه ای و مایکوتوکسین ها
مواد ضد تغذیه ای موجود در مواد خوراکی و مایکوتوکسین ها(سموم قارچی)

  اثرات تغذیه ای سموم ارگانوفسفره (فوزالون و دیازینون) در دام
تأثیر آفت‌کشهای ارگانوفسفره در مواد خوراکی، بر اکوسیستم شکمبه، عملکرد و متابولیت‌های خونی نشخوارکنندگان و میزان انتقال آن در فرآورده‌های دامی با و یا بدون زریّن‌بایندر(بنتونیت سدیمی با فرآوری خاص حرارتی)

لینک ها

 
گستره ی کاربرد محصولات
           
 
خوراک دام
  خوراک طیور   خوراک آبزیان   تولید کود کشاورزی   ایزوگام   حفاری   ارت


صفحه اصلی   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   اخبـــار   |   گالری تصاویر

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت زرین خاک قاین می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال